ODPOVEDANO: 2. Glasbena sobotnica 8. sezone: Mehurčki

14.11.2020 ob 10:00 uri

2. Glasbena sobotnica 8. sezone: Mehurčki.

Mehurčki Otona Župančiča so zagotovo ena najbolj znanih in priljubljenih zbirk poezije za otroke pri nas. Zaznamovala je mnoga otroštva in navdihila mnoge gledališke ustvarjalce. Igrive, nagajive, tople in živahne pesmi so kmalu dobile tudi glasbeno obleko.

Mirko Vuksanović, avtor glasbe, sicer član skupine Avtomobili, je izbrane pesmi na novo uglasbil in obogatil zakladnico slovenskih pesmic za otroke s kvalitetno zvočno podobo za najmlajša ušesa. Otroci, ki Mehurčke že poznajo, se bodo skozi privlačne melodije lahko ponovno podali v Cicibanov svet. Za tiste, ki Mehurčkov še ne poznajo, pa smo prepričani, da bodo s Cicibanom stkali novo, pristno prijateljstvo.

Predstavo je zasnovala Sandra Feketija in jo izvaja s komornim ansamblom Hiše kulture Celje.

Hiša kulture Celje in MnZC