S Prešernovanja na Prešernovi 17 (foto)

Minulo soboto smo v Muzeju novejše zgodovine Celje tradicionalno obeležili slovenski kulturni praznik. Brezplačno so bile na ogled vse razstave v matični hiši, Fotoateljeju in galeriji Pelikan ter Fotohiši Pelikan, prav tako tudi vodena ogleda po spominski sobi v Starem piskru in občasni razstavi Kulturo ljudstvu!

Obiskovalci so se tradicionalno družili ob prebiranju slovenske poezije na Prešernovanju na Prešernovi, za glasbeni program so poskrbele učenke OŠ Lava. Najmlajši obiskovalci so ustvarjali na Hermanovi družinski ustvarjalnici.

Zahvaljujemo se vsem obiskovalcem, letos smo jih našteli več kot 1350, muzejskim prostovoljcem in demonstratorjem ter vsem, ki ste prispevali k obogatitvi kulturnega programa.

Vabljeni k ogledu utrinkov s slovenskega kulturnega praznika (klik!).