Slovenski kulturni praznik v MnZC v znamenju odličnega obiska

Letošnji slovenski kulturni praznik smo v Muzeju novejše zgodovine obeležili s številnimi dogodki. Muzej je za obiskovalce, ki so imeli ta dan prost vstop, vrata odprl ob 9. uri in jih nagovarjal ter vabil na oglede razstav in vodenja do 17. ure, ko so se muzejska vrata za oglede zaprla, program pa nadaljeval s kulturnico v muzejski dnevni sobi.

Osrednja gostja je bila letošnja prejemnica priznanja celjske zvezde za življenjsko delo Lila Prap.

Obiskovalci so prebirali in prisluhnili poeziji, številni so se udeležili dveh skupinskih vodenj po Starem piskru, dobro je bil obiskan tudi Fotoatelje in galerija Pelikan. V Otroškem muzeju Hermanov brlog so uživali najmlajši, ki so med drugim z navdušenjem reševali in ustvarjali na gostujoči razstavi Zabavna matematika.

Zahvaljujemo se vsem obiskovalcem, letos smo jih našteli preko 1300.

Utrinke z dogodka si lahko ogledate v galeriji fotografij (klik!).