Vabljeni na Glasbeno sobotnico: Glasbeno potovanje po Ameriki

V soboto, 5. oktobra 2019, vas ob 10. uri vabimo na prvo predstavo letošnje sezone Glasbenih sobotnic.

Prva predstava otroškega glasbenega abonmaja vas bo popeljala v svet jazza, bluesa, tanga in sambe.

Potem, ko so pred pred petsto leti Evropejci odkrili Ameriko, so se v obljubljeno deželo na drugi strani Atlantika začeli preseljevati ljudje iz vseh koncev do tedaj znanega sveta. Na celini, ki predtem glasbene kulture skorajda ni imela, so se kar naenkrat znašli ljudje iz najrazličnejših držav Evrope, Afrike in Azije, v tem zanimivem talilnem loncu vsakovrstnih ljudskih izročil – afriških ritmov, evropske melodike, azijskih harmonij in še česa – pa so se skuhali čisto novi ter neverjetno vznemirljivi glasbeni stili.

Kaj se zgodi, ko je kavbojem dolgčas in iz bobna in žic sestavijo bendžo? Kateri ples je bil v Argentini strogo prepovedan in kateri na Karibih najbolj priljubljen? Kakšen glasbeni slog je v svoji simfonični skladbi predstavil Gershwin, da je evropskim skladateljem kar vzelo sapo? Kako je zvenela Dvorakova glasbena razglednica iz Novega sveta?

Vznemirljivo glasbeno potepanje po Amerikah je takšne vrste koncert, ki v ušesih ostane še tedne.

Predstavo je zasnoval in izvaja Komorni ansambel Hiše kulture Celje.

Vstopnice in abonma so naprodaj na recepciji Muzeja novejše zgodovine Celje.

Program Glasbenih sobotnic in Na Hermanovem odru 2019/2020 (klik!)