Vabljeni na odprtje razstave ČUTIM SLOVENIJO, ČUTIM CELJE

V četrtek, 6. junija, vas ob 18. uri vabimo v Muzej novejše zgodovine Celje na odprtje nove občasne razstave ČUTIM SLOVENIJO, ČUTIM CELJE.

Razvoj človeka je od njegovih prvih korakov povezan s premiki. Potovanja, selitve, bežanja, lovljenja, iskanja – vse to in več je človek počel in še počne, da bi si nekje našel svoj prostor pod soncem, kjer bi se počutil varno, svobodno, sito in predvsem osebnostno izpolnjeno.

Razstava Čutim Slovenijo, čutim Celje je preplet osebnih zgodb in predmetov posameznikov, ki so se v Slovenijo in Celje preselili iz različnih razlogov, si tu ustvarili nov dom ter postali aktivni člani družbe.

Razstava, ki bo na ogled do 30. septembra 2019, je nastala v sodelovanju s Slovenskim etnografskim muzejem in se navezuje na razstavo Afrika in Slovenija: Preplet ljudi in predmetov.

Kulturni program ob odprtju bosta popestrila klarinetist Goran Bojčevski in pianist Jani Sever.

Vabilo na odprtje (klik!).