Vabljeni na pogovor ob knjigi Eduard Salesin 1910-1980

V sredo, 9. januarja 2019, vas ob 18. uri vabimo v muzejsko kavarno na pogovor ob knjigi Eduard Salesin 1910-1980.

Monografijo o žalskem umetniku, kiparju in pedagogu Eduardu Salesinu je zasnovala in uredila njegova hči, kustosinja za polpreteklo in sodobno umetnost mag. Alenka Domjan. V knjigi je sledila njegovi življenjski poti na vseh področjih delovanja, podprti z natančno predstavitvijo razmer in duha nemirnega časa, v katerem je živel in ob koncu kot hči pripisala še svoj Spomin na očeta. Drobce pripovedi o njegovem življenju, ki je valovilo med ambicijami in pričakovanji, med nostalgijo in iluzijo, med upanjem in soočanjem z realnostjo, predvsem pa je bilo desetletja osredinjeno na delo, sprva izključno na umetniško ustvarjanje, kasneje pa tudi na pedagoško, je s to knjigo predstavila širši javnosti. Študijo o njegovem kiparstvu je prispevala umetnostna zgodovinarka Milena Zlatar.

Z mag. Alenko Domjan se bo pogovarjal dr. Tone Kregar.

Vljudno vabljeni!

Vstop prost.