Vabljeni na predstavitev knjige Vlada Vrbiča: Prestreljene sanje (roman o Karlu Destovniku Kajuhu)

Muzej novejše zgodovine Celje vas v sredo, 4. marca 2020, ob 18. uri vabi v muzejsko kavarno na večer z Vladom Vrbičem, avtorjem knjige Prestreljene sanje.

Pri založbi Litera je ob 76-letnici njegove smrti izšel roman o življenju pesnika, ljubimca, partizana in narodnega heroja Karla Destovnika Kajuha Prestreljene sanje Vlada Vrbiča.

V njem nam avtor, publicist in direktor Knjižnice Velenje,  »brez baročnih okraskov pričara čas pred in med drugo svetovno vojno; bralec lahko vstopi v vzdušje tedanjega časa, pred očmi nam raste glavni junak – vse od otroštva, odraščanja, zaljubljanj, pisanja, ilegalnega dela in vstopa v partizane pa do bridkega konca.« (O. Uršič)

Z avtorjem se bo pogovarjal Orlando Uršič, glavni urednik založbe Litera.

Vabljeni, vstop prost!

Vabilo (klik!).