Večer v muzejski kavarni: koncert Janija Kovačiča

Muzej novejše zgodovine Celje vas ob mednarodnem dnevu spomina na žrtve holokavsta v sredo, 29. januarja 2020, ob 18. uri vabi v muzejsko kavarno na koncert Janija Kovačiča ORFEJ IZ PEKLA lagerske pesmi Aleksandra Kulisiewicza.

Jani Kovačič, slovenski glasbeni ustvarjalec in kantavtor, bo na koncertu predstavil pesmi poljskega glasbenika Aleksandra Kulisiewicza, nadarjenega pevca, pisca in izvajalca, med drugo svetovno vojno več kot pet let zaprtega v koncentracijskem taborišču Sachsenhausen pri Berlinu.

Kot priča in kot žrtev taborišča je Kulisiewicz ustvaril, zbral in ohranil eno največjih zbirk glasbe in pesmi iz nacističnih taborišč, z Janijem Kovačičem pa je zdaj le-ta našla pot tudi v slovenski jezik.

Zbrane pesmi so odraz krutosti vojne in obenem neizmerne volje do življenja, zato je nastop posvečen večnemu optimizmu, čeprav zna biti črn.

Vstop prost.