Z igro do dediščine v MnZC

Tudi letos smo se muzeji, galerije, razstave in druge kulturne ustanove po vsej Sloveniji v Tednu otroka, ki ga med 7. in 13. oktobrom 2019 organizira Zveza prijateljev mladine Slovenije, ponovno združili v skupno akcijo Z IGRO DO DEDIŠČINE.

Teden otroka je projekt Zveze prijateljev mladine Slovenije, ki se začne vsak prvi ponedeljek v oktobru in traja 7 dni. V tem času se odvijajo različni prostočasni in razvedrilni programi za otroke v vseh večjih krajih po Sloveniji s ciljem otrokom in družinam na igriv, zanimiv in poučen način približati bogato kulturno dediščino in jim hkrati omogočati kakovostno preživljanje prostega časa. Vabimo vas, da pri nas doživite čim več lepih trenutkov.

V okviru te akcije sodelujoče ustanove otrokom in družinam nudimo brezplačen vstop in dogodke.

PROGRAM V MUZEJU NOVEJŠE ZGODOVINE CELJE:

Torek, 8. oktober 2019, ob 17:00

Geološki sprehod za družine po mestu s Tomažem Majcnom. Zbirno mesto pred MnZC.

Četrtek, 10. oktober 2019, ob 17:00

Vodstvo po občasni razstavi Zemlja pleše in menjava igrač.

Petek, 11. oktober 2019, ob 17:00

“Tema ni en črn plašč” – Otroški muzej Hermanov brlog je eden redkih muzejev, ki je prilagojen slepim in slabovidnim. Sebastjan Kamenik bo predstavil slepoto in sobivanje s svojim psom spremljevalcem Šarkom. Igrali se bomo igre, ki so prilagojene za slepe in slabovidne.

Brošuro letošnje akcije si lahko ogledate na tej povezavi (klik!).