M-kot muzej: z avgustovskih poletnih počitniških vragolij (foto)

Zadnji teden v avgustu so v Muzeju novejše zgodovine Celje potekale 5-dnevne počitniške vragolije, namenjen otrokom od 1. do 5. razreda osnovne šole. Tudi te so potekale v luči zabave, ustvarjanja in druženja.

Udeleženci so si ogledali aktualne razstave (interaktivno razstavo Zemlja pleše, Nevidno življenje odpadkov, Živeti v Celju, Čutim Slovenijo, čutim Celje, Brlog igrač), ustvarjali na Hermanovih otroških ustvarjalnicah, se potepali po mestu in obiskali mestni gozd.

Zadnji dan vragolij, v soboto, 31. avgusta 2019, je potekal zaključek vragolij, na katerem so udeleženci vragolij staršem predstavili izdelke, nastale na ustvarjalnicah.

Sklepno dejanje vragolij je potekalo na Savinjskem nabrežju in sicer ogled razstave na prostem – Iz muzeja na plažo.

Vabljeni k ogledu galerije fotografij z avgustovskih počitniških vragolij (klik!).