Navodila za obiskovalce v času epidemije COVID-19

Dragi obiskovalci,
zelo smo veseli, da lahko ponovno odpremo svoja vrata.
Ker pa vam želimo zagotoviti vse potrebno za varen obisk, vas prosimo, da se dosledno držite spodnjih navodil.

NAVODILA ZA OBISKOVALCE V ČASU EPIDEMIJE COVID-19

• V MnZC lahko vstopajo le zdrave osebe, ki ne kažejo znakov akutne bolezni dihal (povišana telesna temperatura, kašelj, izcedek iz nosu, kihanje, težko dihanje …).
• Vstop v muzej je možen le za posameznike, družine in manjše skupine (do 3 osebe).
• Uporaba lastne zaščitne maske v prostorih muzeja je OBVEZNA.
• Ob vstopu v muzej si je potrebno razkužiti roke, ter ves čas obiska skrbeti za ustrezno higieno rok in kašlja.
• Med obiskom je potrebno upoštevati predpisano medsebojno razdaljo najmanj 2 m.
• Upoštevati je potrebno interval vstopanja in smer gibanja ter tozadevno slediti navodilom zaposlenih.
• Zaželeno je brezgotovinsko plačilo vstopnine in nakupa v muzejski trgovini.
• Listanje publikacij v muzejski trgovini in dotikanje drugih izdelkov ni dovoljeno.
• Obisk Fotoateljeja in galerije Pelikan je možen samo ob predhodni najavi.
• V dokumentacijo in knjižnico vstop za obiskovalce zaenkrat ni mogoč.

Hvala, ker spoštujete navodila in skrbite za vašo in našo varnost.

Ekipa MnZC