Vabljeni na 6. predstavo Na Hermanovem odru: Ta čudovita Zemlja

V soboto, 5. maja, vas ob 10. uri vabimo na zadnjo letošnjo abonmajsko predstavo Na Hermanovem odru: Ta čudovita Zemlja.

Zemlja, ta čudovit planet je naš skupni dom. Nudi na vsem potrebno za življenje na njej. A vendar se odvračamo od nje in z njo ravnamo grdo in neodgovorno. Kam nas lahko pripelje tako nespoštljiv odnos do narave? In kakšna je rešitev? Gaj in Gaja sta jo našla. Zemlji sta prisluhnila z vsemi svojimi čutil, jo objela in z njo zaplesala. Glavna junaka Gaj in Gaja obožujeta travnike in vode, ob katerih se igrata in cele dneve raziskujeta. Počasi odraščata in se spreminjata v gospo »Nimam časa« in gospoda »Denar«. Bolj kot sta velika, bolj onesnažujeta. Zasvinjata lastna čutila, otroško ljubezen in posledično tudi Zemljo. Ker ne najdeta izhoda iz kupa smeti, želita pobegniti na drug planet. Vendar beg ni rešitev . Mati zemlja spregovori in ponudi rešitev Gaju in Gaji ter vsem nam. Rešitev za vsa živa bitja in mati Zemljo je v odnosu. V odnosu do stvari, živih bitij, sočloveka,v odnosu do samega sebe. Rešitev je v sodelovanju in tekmovanju, v druženju. Rešitev je v vsakodnevnem razmišljanju, da je življenje lepo in se lahko imamo radi.

Studio Anima; igrata: Sten/Nejc Vilar in Andreja Stare.
Predstava traja 45 minut.
V sklopu abonmaja Na Hermanovem odru in izven, cena vstopnice: 3 EUR.
Vstopnice lahko kupite teden dni pred predstavo v informacijski pisarni muzeja.

Vabljeni!