Vabljeni na pogovorni večer z Branetom Pianom, avtorjem knjige Zgodovina Celja in okolice V.

Muzej novejše zgodovine Celje vas v sredo, 5. februarja 2020, ob 18. uri vabi v muzejsko kavarno na pogovorni večer z Branetom Pianom, avtorjem knjige ZGODOVINA CELJA IN OKOLICE V. iz zabeležk tlačanskega kronista o prilikah s knezi 1992−2019.

Brane Piano, dolgoletni novinar in prejemnik srebrnega celjskega grba (2018), je v založništvu Muzeja novejše zgodovine Celje izdal knjigo Zgodovina Celja in okolice V. iz zabeležk tlačanskega kronista o prilikah s knezi 1992−2019.

Čase od leta 1992 do 2019 je avtor zaobjel z izborom iz okoli 1300 kolumen, ki jih je napisal za različne časopise, zadnji desetletji predvsem za Delo, in v katerih je trpko in ironično komentiral sprotno “zgodovino” Savinjske regije.

Obsežno knjigo (718 strani), ki jo bogati izčrpno biografsko kazalo, je mogoče prebrati na mah, a jo tudi še dolgo jemati v roke, po njej listati, iskati ljudi, kraje in dogodke …

Knjiga je izšla v mehki (17 EUR) in trdi (22 EUR) vezavi in je na voljo v muzejski trgovini MnZC.

Z avtorjem se bo pogovarjal direktor MnZC, dr. Tonček Kregar.

Vstop prost!