Dnevi evropske kulturne dediščine in Z igro do dediščine v Tednu otroka v MnZC

Muzej novejše zgodovine Celje se že tradicionalno pridružuje projektoma Dnevom evropske kulturne dediščine (DEKD) in Tednu kulturne dediščine, ki združita stroko, pedagoge, šolsko mladino, lokalne skupnosti, društva in zainteresirano javnost v prepoznavanju, odkrivanju, varovanju in širjenju pozitivnega odnosa do dediščine ter Tednu otroka, programu Zveze prijateljev mladine Slovenije, ki letos poteka od 2. do 8. oktobra na temo “zakaji in zatoji radovednosti“.

Program dogodkov v MnZC:

torek, 3. oktober 2023, ob 17. uri Bontonologi, ste pripravljeni? (voden ogled po razstavi Hermanov bonton v Otroškem muzeju Hermanov brlog);

sreda, 4. oktober 2023, ob 18. uri Celje, prostost prostora  (večer v muzejski kavarni);

četrtek, 5. oktober 2023, ob 17. uri Bonton na kulturni prireditvi (ustvarjalnica za otroke in družine v Otroškem muzeju Hermanov brlog);

petek, 6. oktober 2023, ob 9. in 17. uri Krojač v muzeju (predstavitev poklica na muzejski ulici obrtnikov);

sobota, 7. oktober 2023, ob 10. uri Izmenjevalnica otroških igrač v Otroškem muzeju Hermanov brlog.

Vstop na vse dogodke je brezplačen.