6. Glasbena sobotnica: Glasbeni sprehod s Celjskim godalnim orkestrom

21.06.2020 ob 11:00 uri

V nedeljo, 21. junija 2020, vas ob 11. uri vabimo v Mestni park Celje na zadnjo Glasbeno sobotnico sezone 2019/2020.

Celjski godalni orkester je s petinsedemdesetimi leti neprekinjenega delovanja najstarejši tovrstni ansambel pri nas. Pod vodstvom dirigenta in skladatelja Nenada Firšta orkester že trideset let pripravlja abonma s petimi koncerti, na katerih izvaja širok nabor godalne literature vse od zgodnjega baroka naprej, pohvali pa se lahko tudi z desetinami krstnih izvedb skladb, napisanih prav zanj.

Na tradicionalnem koncertu pri nekdanjem paviljonu v celjskem Mestnem parku bo Celjski godalni orkester predstavil spored prepoznavnih klasicističnih in romantičnih skladb Jeana Sibeliusa in Wolfganga Amadeusa Mozarta, poklonili pa se bodo tudi obletnici rojstva šentjurskega skladatelja Benjamina Ipavca.

Koncert poteka v sklopu projekta Praznik glasbe 2020 in je hkrati del abonmaja Glasbene sobotnice.

Vstop prost.

V primeru slabega vremena koncert odpade.