Pogovorni večer z Alešem Marđetkom, avtorjem knjige Trdnjava na jugu tretjega rajha

02.06.2021 ob 18:00 uri

Muzej novejše zgodovine Celje vas v sredo, 2. junija 2021, ob 18. uri vabi v muzejsko kavarno na pogovorni večer z dr. Alešem Marđetkom, avtorjem knjige Trdnjava na jugu tretjega rajha.

Knjiga je v letu, ko se spominjamo 80. obletnice začetka druge svetovne vojne na slovenskih tleh, izšla pod okriljem in ob podpori Muzeja novejše zgodovine Celje. Gre obsežno in doslej najcelovitejše delo o dogajanju v Celju med nemško okupacijo, ki pa svoje vsebine ne zamejuje z datumi v aprilu 1941 ali maju 1945, temveč pripoved uvede z njeno grozečo predigro, zaključi pa s katarzičnim in obenem tragičnim povojnim epilogom.

Z avtorjem se bo pogovarjal direktor MnZC, dr. Tonček Kregar.

Pred pogovornim večerom vas vabimo še k ogledu občasne razstave Fotoaparat in vojna, ki s 3. junijem zapira svoja vrata.

Vstop prost.

Obisk muzeja in muzejskih dogodkov je možen ob upoštevanju veljavnih epidemioloških ukrepov.