Večer v muzejski kavarni: predstavitev knjig dr. Aleksandre Gačić

16.03.2022 ob 18:00 uri

Muzej novejše zgodovine Celje in Zgodovinsko društvo Celje vas v sredo, 16. marca 2022, ob 18. uri vabita v muzejsko kavarno na predstavitev knjig dr. Aleksandre Gačić: MIHAEL VOŠNJAK. PRVI MED VSEMI: ŽELEZNIŠKI STROKOVNJAK, INŽENIR, POLITIK, OČE SLOVENSKEGA ZADRUŽNIŠTVA in ZNAMENITI VELENJČAN KAREL VERSTOVŠEK, ZASLUŽNI SLOVENSKI POLITIK 1871–1923.

Dr. Aleksandra Gačić svoje znanstvenoraziskovalno delo usmerja v raziskovanje znanih Slovencev in pisanje biografij ter diplomatsko zgodovino.
Njeno predavanje bo osvetlilo življenje in delo dveh velikih rojakov, ki sta za slovenski narod, narodno identiteto ter kulturni, prosvetni in gospodarski razvoj Spodnje Štajerske, Celja in navsezadnje celotnega slovenskega ozemlja tlakovala dolgo, a zanesljivo pot, ki je vodila iz okov habsburškega jarma. Poudarek bo na njunem delovanju na Spodnjem Štajerskem in njunih dosežkih v Celju, pri čemer se ne bo moč ogniti niti celjskemu gimnazijskemu vprašanju, ki je vodilo celo k padcu avstrijske vlade.

Vstop prost.