Občasna razstava – Herman Lisjak vódi po vôdi

V Otroškem muzeju Hermanov brlog bo do konca tega leta na ogled občasna razstava Herman Lisjak vódi po vôdi.

Devetnajsta občasna razstava vam približa vodo skozi različne aspekte in jo osvetli tako globalno kot lokalno. Vsebine se navezujejo na razmerja vode s človekom, naravo in družbo. Razstava opozarja na univerzalno problematiko sodobnega sveta, hkrati pa spodbuja k odgovornejšemu ravnanju z vodo.

Predstavljene so fizikalne in kemijske lastnosti vode, količina in vrste voda na planetu ter njeno kroženje. Voda je vir življenja in večni navdih umetnosti, z njo so povezani  gospodarstvo, turizem in šport. Zaradi pomanjkanja in onesnaževanja postaja bolj kot javno dobro, vir zaslužka in bogastva.

Izbrana vsebina se navezuje na pravice in dolžnosti otrok.  Tokrat izpostavljamo Pravico do zdravja, ki vključuje zdravstveno oskrbo, pitno vodo, hranljivo hrano, čisto in varno okolje ter podatke, kako ostati zdrav.

Interaktivna razstava za vsakogar.