Odprta nova občasna razstava 33 dni

V četrtek, 3. oktobra 2019, smo v Muzej novejše zgodovine Celje odprli novo gostujočo razstavo 33 dni.

Razstavo, nastalo ob 100. obletnici ustanovitve Države Slovencev, Hrvatov in Srbov, je pripravil Narodni muzej Slovenije v sodelovanju z Muzejem novejše zgodovine Slovenije in Arhivom Republike Slovenije.

Prikazuje prevratno obdobje ob razpadu Habsburške monarhije in kratko obdobje obstoja Države Slovencev, Hrvatov in Srbov, ki je trajalo le 33 dni, do združitve v Kraljevino SHS.

Po uradnem odprtju je sledilo javno vodstvo po razstavi in sicer avtorja mag. Jožeta Podpečnika.

V Galeriji MnZC bo na ogled do 17. novembra 2019.

Vabljeni k ogledu galerije fotografij (klik!), nastalih na odprtju razstave.

NAPOVEDUJEMO:

16. 10. 2019 ob 18.00: kavarniški večer z gostom prof. dr. Božidarjem Jezernikom in predstavitev njegove knjige »Jugoslavija, zemlja snova«

6. 11. 2019 ob 18.00: javno vodstvo avtorja dr. Marka Štepca po razstavi 33 dni.