Vabljeni na pogovorni večer z Orlandom Uršičem, avtorjem zgodovinskega romana Krušni oče

Muzej novejše zgodovine Celje vas v sredo, 21. decembra 2022, ob 18. uri vabi v muzejsko kavarno na pogovorni večer z Orlandom Uršičem, avtorjem romana Krušni oče.

Zgodovinski roman Krušni oče Orlanda Uršiča, založnika in občasno tudi književnega ustvarjalca, ni le literarna biografija še danes kultnega tekstilnega industrialca in filantropa Josipa Hutterja ter njegove družine, pač pa odseva tudi družbeno realnost nekoč narodnostno razdeljenega mesta Maribor.

Zgodba se dogaja v času druge svetovne vojne in nekaj let po njej, ko so številni ljudje izgubili svoja imetja in družinske člane, mnogim pa je ta čas prekrižal načrte ter jim odvzel njihove sanje, hotenja in možnosti.

Z avtorjem se bo pogovarjal direktor MnZC, dr. Tonček Kregar.

Vstop prost.