Pogovorni večer z Andrejem Rahtenom

Muzej novejše zgodovine Celje vas v sredo, 4. maja 2022, ob 18. uri vabi v muzejsko kavarno na pogovorni večer z Andrejem Rahtenom, avtorjem knjige ANTON KOROŠEC Slovenski državnik kraljeve Jugoslavije.

»Mirno in z optimizmom zremo zato v bodočnost. Če smo se obdržali skozi stoletja brez lastne države, nam bo to toliko laže v Jugoslaviji, kjer smo svojo usodo povezali s srbskim in hrvatskim narodom. Če so se nam neprijazne sile podvojile, smo mi svoje podesetorili. Pot našega naroda se šele začenja. Ne v zaton, temveč v življenje, z vero v Boga in v samega sebe!«
(bodrilni nagovor dr. Korošca iz l. 1939, odlomek iz knjige)

Ob 150. obletnici rojstva dr. Antona Korošca je pri Cankarjevi založbi izpod peresa zgodovinarja in celjskega rojaka prof. dr. Andreja Rahtena izšla monografija Anton Korošec. Slovenski državnik kraljeve Jugoslavije, ki prvič na enem mestu celovito predstavi državniško vlogo dr. Antona Korošca v obdobju med obema svetovnima vojnama.
Na predstavitvi bo poleg avtorja sodeloval tudi recenzent dr. Jurij Perovšek.

Z uglednima gostoma se bo pogovarjal direktor MnZC, dr. Tonček Kregar.

Vstop prost.