Poletna muzejska noč 2022 v MnZC (foto)

V soboto, 18. junija 2022, je potekala tradicionalna Poletna muzejska noč, skupna akcija slovenskih muzejev, galerij in drugih kulturnih institucij, ki je letos potekala že 20. leto zapored.

Obiskovalci so si lahko med 18. in 24. uro brezplačno ogledali vse stalne in občasne razstave v MnZC. Na ulici obrtnikov in v muzejski lekarni na stalni razstavi Živeti v Celju so jih pričakali muzejskimi demonstratorji in prostovoljci. Udeležili so se javnih vodstev po Spominski sobi Stari pisker in občasni razstavi (P)ostati ženska, najmlajši pa Hermanove družinske ustvarjalnice.

Med 18. in 20. uro so si obiskovalci ogledali Fotoatelje in galerijo Pelikan ter izkoristili možnost fotografiranja v edinstvenem steklenem fotografskem ateljeju v Sloveniji.

Hvala za obisk in vabljeni k ogledu foto-utrinkov z letošnje Poletne muzejske noči (klik!).