Predstavitev antologije slepih in slabovidnih kulturnikov: Kipi v nas hrepenenje

Muzej novejše zgodovine Celje, Združenje prijateljev slepih Slovenije in Zveza društev slepih in slabovidnih Slovenije vas v sredo, 19. januarja 2022, ob 18. uri vabijo v kavarno MnZC na predstavitev antologije Kipi v nas hrepenenje.

Ob 100-letnici organiziranega delovanja slepih na Slovenskem je Zveza društev slepih in slabovidnih Slovenije pripravila in izdala eno najpopolnejših antologij slepih in slabovidnih kulturnikov z naslovom Kipi v nas hrepenenje. V obsežni knjigi je predstavljenih kar 75 slepih in slabovidnih avtorjev z različnih področij umetnosti, tako literarnega, glasbenega, likovnega in fotografskega.

Večer bo vodil in povezoval Sebastjan Kamenik, skupaj s sourednikom antologije, Dušanom Brešarjem.

Dogodek bo potekal pod veljavnimi epidemiološkimi ukrepi in ob upoštevanju pogoja PCT.

Vstop prost.