Predstavitev Rastoče knjige: Umetnost izziv sodobnega časa

Muzej novejše zgodovine Celje vas v sredo, 20. novembra 2019, ob 18. uri vabi v muzejsko kavarno na predstavitev Rastoče knjige Osnovne šole Lava z naslovom Umetnost – izziv sodobnega časa.

Na Osnovni šoli Lava so v okviru gibanja Rastoča knjiga izdali 4. knjigo z naslovom “Umetnost – izziv sodobnega časa”. Umetnost je namreč v zadnjih nekaj letih pristala ob robu družbenega razvoja, v veliki meri je izgubila tudi svoj pomen v učnih načrtih slovenskih šol, zato je dobila svoje mesto v samostojni Rastoči knjigi OŠ Lava.

O pomenu in življenju umetnosti in z umetnostjo so razmišljali otroci, zaposleni, številni umetniki in osebnosti, ki se z umetnostjo ukvarjajo.
Nekaj razmišljanj bodo na predstavitvi knjige z nami delili mag. Alenka Domjan, umetnostna zgodovinarka in kustosinja, g. Jože Volfand, prokurist Fit medie, založnik in idejni oče Veronikine nagrade ter g. Aleš Praznik, odličen harmonikar in član Kvarteta Akord.

Po razmišljanjih jih bo vodila ravnateljica OŠ Lava, mag. Marijana Kolenko, idejna vodja knjige o umetnosti.

Vstop prost.

Vabilo (klik!)