Razstava o Mohorjevi družbi na ogled do konca leta

Sinoči je v Muzeju novejše zgodovine Celje potekalo odprtje občasne razstave ob pomembnem jubileju, 90-letnici prihoda Mohorjeve družbe v Celje. Razstavo je odprl župan Mestne občine Celje Bojan Šrot.

Zbrane sta uvodoma pozdravila direktor Muzeja novejše zgodovine Celje dr. Tonček Kregar in predsednik celjske Mohorjeve družbe Jože Planinšek. Razstavo je podrobneje predstavila dr. Marija Počivavšek, ob tem pa izpostavila pomen in vpliv Mohorjeve družbe na kulturo in utrip Celja, kamor se je priselila leta 1927.

V programu ob odprtju so z recitali Slomškovih misli in petjem njegovih pesmi sodelovali dijaki I. gimnazije v Celju: Tinakara Strenčan, Maruša Steiner, Timotej Klinc in Jaka Novak ter Mešani mladinski pevski zbor I. gimnazije v Celju pod vodstvom dirigenta Tomaža Marčiča.

Razstava Čim enotnejši, tem močnejši! bo na ogled vse do 31. decembra 2017.

Vabljeni k ogledu fotografij z odprtja razstave (klik!).