Razstava (P)ostati ženska na ogled le še do konca avgusta

Le še do konca avgusta 2022 je v Muzeju novejše zgodovine Celje na ogled občasna razstava (P)ostati ženska, s katero dajemo v Muzeju novejše zgodovine Celje prostor zgodbam žensk.

Aktualna in odlično obiskana razstava osebne zgodbe posameznic postavlja ob kolektivne in na njih raziskuje, kje so meje med osebnim in družbenim ter kje presečišča, kjer individualne izkušnje postanejo del skupne. Z njo odpiramo prostor premisleku o intimnem občutenju in zavedanju spola, družbenih odnosih in predstavljanju žensk v muzejih.

Več o razstavi na tej povezavi (klik!).

Vabljeni na dva dogodka, vezana na razstavo in sicer v soboto, 27. 8. 2022, ob 18. uri, na sprehod po starem mestnem jedru s pripovedmi o ženskah, ki so ga zaznamovale ter v sredo, 31. 8. 2022, ob 17. uri, na javno vodstvo po razstavi (P)ostati ženska.

Vabljeni!