Slovenski kulturni praznik v MnZC

V sredo, 8. februarja 2023, vas vabimo v Muzej novejše zgodovine Celje na obeležitev slovenskega kulturnega praznika.

Muzej bo vrata odprl ob 9. uri dopoldne in bodo za obiskovalce odprta vse do 17. ure.

V tem času vas vabimo na brezplačen ogled vseh stalnih in občasnih razstav, pripravili pa smo tudi pestro kulturno dogajanje.

Program dogodkov:

9.00 – 17.00 Oživitev Ulice obrtnikov in muzejske lekarne na stalni razstavi Živeti v Celju z muzejskimi prostovoljci in demonstratorji

10.00 Hermanova družinska ustvarjalnica ob razstavi Hermanov bonton: Hermanov kulturni teden / za posameznike in družine

10.00 Vodstvo po Spominski sobi Stari pisker

11.00 – 12.00 Prešernovanje na Prešernovi  – odprti oder (druženje ob prebiranju slovenske poezije). Letošnji odprti oder bomo posvetili predvsem pesniku Karlu Destovniku Kajuhu, saj je vlada na pobudo Ministrstva za kulturo leto 2023 razglasila za Kajuhovo leto, ki je poklon pesnikovi ustvarjalnosti in njegovi vlogi v kolektivni zavesti Slovencev.

16.00 Vodstvo po občasni razstavi Obrazi Milana Lorenčaka v galeriji Muzeja novejše zgodovine Celje. Po razstavi, posvečeni 100-letnici slikarjevega rojstva bo vodila njegova hči Alenka Tacol.

9.00 – 13.00 Fotoatelje in galerija Pelikan in Galerija Božena v Razlagovi ulici 5.

Enkratna priložnost fotografiranja v steklenem fotografskem ateljeju ter ogled razstave Lepota je ženskega imena v Galeriji Božena.

Brezplačen ogled vseh stalnih in občasnih razstav.

Zobozdravstvena zbirka je trenutno zaprta.

17.00 Pogovorni večer o dveh celjskih umetnikih, Milanu Lorenčaku in Jelici Žuža v muzejski kavarni.

Vabljeni, vstop prost!