Zobozdravstvena zbirka: tehniška dediščina slovenskega zobozdravstva

ODPIRALNI ČAS:
Torek-petek: od 9. do 17. ure
Sobota: od 9. do 13. ure
Nedelja in prazniki: od 14. do 18. ure

Zobozdravstvena zbirka je do preklica začasno ZAPRTA!

Zobozdravstvena zbirka je po svoji vsebini edinstvena v Sloveniji: na ogled so stari zobozdravstveni instrumenti, pripomočki in oprema, ki so jih zlasti v 20. stoletju pri svojem delu uporabljali slovenski zobozdravniki, dentisti in zobotehniki. Celjski zobozdravnik Franc Štolfa, dr. med., je v nekaj desetletjih v slovenskem prostoru zbral obsežno zbirko predmetov, ki priča o razvoju zobozdravstvene stroke, in jo leta 1991 zaupal Muzeju novejše zgodovine Celje v trajno varstvo in hranjenje. Za to dejanje je leta 1997 prejel častno Valvasorjevo priznanje Slovenskega muzejskega društva. Takrat je bila v muzeju zasnovana zobozdravstvena zbirka, predvsem z namenom, da se zavaruje,  zaščiti in promovira redek del naše kulturne dediščine – medicinska tehnična dediščina slovenskega zobozdravstva, ki sicer v slovenskih muzejih ni zastopana.

Za obiskovalce so na voljo različni programi:

Virtualni sprehod po Zobozdravstveni zbirki:

Zobozdravstvena zbirka P4Snap Content