Staro in novo o vojni

Izšli sta dve novi knjižni izdaji o zgodovini Celja med drugo svetovno vojno – knjiga Aleša Marđetka Trdnjava na jugu tretjega rajha (Celje med okupacijo 1941-1945) in druga dopolnjena izdaja spominov Ivana Grobelnika – Iva Harmonika, škarje in Stari pisker.
Trdnjavo na jugu tretjega rajha odlikuje zlasti dejstvo, da je v njej zbrano in povzeto tako rekoč vse številno, doslej že objavljeno znanje in vedenje o Celju in Celjanih med drugo svetovno vojno, temu pa je dodanih nekaj povsem novih dejstev in podatkov, ki so plod predane raziskave okupacijskega tiska ter nekaterih, doslej zgolj fragmentarno uporabljenih arhivskih fondov.
Knjiga se tako dopolnjuje s spomini Ivana Grobelnika – Iva, zlasti tistimi na čas druge vojne in znamenite “akcije Stari pisker”, neverjetne, a vendar resnične zgodbe o hrabrosti in sreči.
Knjigi sta na voljo v naši muzejski trgovini, posamezno in tudi v kompletu. Vabljeni k prebiranju!