Ta veseli dan kulture 2023 v Muzeju novejše zgodovine Celje

Muzej novejše zgodovine Celje vas v nedeljo, 3. decembra 2023, na Ta veseli dan kulture, med 14. in 18. uro vabi na brezplačne ogledale stalnih in aktualnih občasnih razstav.

V Otroškem muzeju Hermanov brlog si boste lahko ogledali stalno razstavo Brlog igrač ter iztekajočo se občasno razstavo Hermanov bonton.
Ob 15. uri vabljeni na Hermanovo družinsko ustvarjalnico Praznične hiške.

V galerijskih prostorih MnZC si boste v tem času lahko ogledali občasna razstavo Stran pa ne bomo metal’: O pogubnih navadah in boljših praksah. Kulturno-antropološka razstava se osredotoča na človeške prakse, navade, ravnanja in vrednotenja, ki so povezana s tem, kako ravnamo s svojimi stvarmi, ki vse prehitro pristanejo med smetmi, a tudi s tem, kakšne rešitve iščejo posamezniki in skupnosti, ki skušajo živeti bolj trajnostno in kakovostno.
Ob 16. uri vabljeni na javno vodstvo po tej razstavi.

Vabljeni tudi v Fotohišo Pelikan, kjer si boste lahko med 14. in 16. uro ogledali stalne in občasne razstave.

VSTOP PROST!