Ta veseli dan kulture v Muzeju novejše zgodovine Celje

V soboto, 3. decembra 2022, na Ta veseli dan kulture, vas med 9. in 13. uro vabimo v naš muzej in v dislocirano enoto muzeja –  Fotohišo Pelikan, kjer si boste lahko brezplačno ogledali stalne in aktualne občasne razstave.

V galerijskih prostorih MnZC si boste lahko ogledali novo občasna razstavo Obrazi Milana Lorenčaka, ki je nastala ob 100-letnici slikarjevega rojstva.

Vabljeni tudi v Fotohišo Pelikan, kjer si lahko med 9. in 13. uro v Galeriji Božena ogledate občasno razstavo Lepota je ženskega imena, ki predstavlja izbor portretnih, promenadnih in drugih fotografij Josipa Pelikana, na katerih so upodobljene ženske, sicer njegov pogost in priljubljen motiv.

V Otroškem muzeju Hermanov brlog pa bo ta dan, ki je obenem tudi svetovni dan invalidov, ob 11. uri predstavitev stalne zbirke iger in igrač za otroke s slepoto in slabovidnostjo.

Vljudno vabljeni!

VSTOP PROST!