V Fotohiši Pelikan na ogled razstava FOKUS – Pelikanova mačka in Klara

V Fotohiši Pelikan je bila od 4. julija 2020 v sklopu festivala Celje FOKUS na ogled razstava Pelikanova mačka in Klara umetnice Nataše Berk in fotografinje Viivi Tarik.

Nataša Berk se je osredotočila na sam prostor razstavišča, njegovo zgodovino in pomen, zato ga je transformirala v totalni ambient ter skušala ponazoriti paradoksalni miselni preizkus o nepopolnosti zgodnje interpretacije.

Na drugi strani pa se je Tarik skozi lastno ustvarjalno sito in na podlagi sodobnih referenc navezovala na pomen fotografskih ateljejev v Celju. Namesto raziskovanja zapuščine fotografa Josipa Pelikana, se je osredotočila na edini še delujoči klasični fotografski atelje v mestu, Fotografski atelje Klara oziroma Foto Time.

S tem je analizirala vizualne kode vernakularne in vsakdanje fotografije v kontekstu konvencij sodobne vizualne kulture.

Razstava je bila na ogled do 30. 8. 2020!