Vabljeni na 5. Glasbeno sobotnico: Sozvočja sveta

V soboto, 14. aprila, vas ob 10. uri vabimo na predzadnjo Glasbeno sobotnico letošnje sezone. Tokrat bosta najmlajše zabavala vrhunska glasbenika, ki ju poznamo kot solista in člana številnih slovenskih zasedb – Janez Dovč in Boštjan Gombač. Skozi leta sta se uveljavila kot prav posebna glasbena kombinacija, ki navdušuje z neverjetno pozitivno energijo in igranjem na sila zanimive instrumente.

Sozvočja sveta je koncert oz. delavnica, skozi katero glasbenika otrokom na igriv in praktičen način prikazujeta uporabnost različnih instrumentov in možnosti glasbenega ustvarjanja, obenem pa podajata občutek za raznolikost ljudskih godb kot dela kulturne dediščine sveta.

Izvajalca skupaj z otroki raziskujeta tudi zvočnost raznih uporabnih predmetov in igrač ter predstavita še mnoge neznane možnosti igranja znanih instrumentov. S tem otroke spodbujata k razmišljanju in jih vabita k drugačnemu pogledu na sicer že znane stvari.

Glasbeni program traja 60 minut in je primeren za otroke od 5. leta naprej.

Vabljeni!