Vabljeni na odprtje nove gostujoče razstave Časopis, prvi odtis zgodovine

Muzej novejše zgodovine Celje vas v sredo, 8. maja 2019, ob 18. uri vljudno vabi na odprtje razstave Časopis, prvi odtis zgodovine – izbor iz zbirke starih časopisov in revij Alija Žerdina.

Čeprav je časopis prvi odtis zgodovine, najpogosteje pristane v zabojniku za star papir. A nekatere izvode ljudje shranjujejo. Tako nam kratka učna ura zgodovine na razstavi ponuja izbor 80 domačih in tujih naslovnic iz zbirke Muzeja tiska, kakor avtor Ali Žerdin naslavlja svojo zbirko starih časopisov.

Razvrščene so v tematske sklope in sledijo ključnim dogodkom 20. ter 21. stoletja, kot so polet Jurija Gagarina v vesolje, umor Johna F. Kennedyja, pristanek na Luni, smrt Josipa Broza – Tita, konec druge svetovne vojne, slovenska osamosvojitev …

Razstava bo brezplačno na ogled do 26. maja 2019.

NAPOVEDUJEMO:

Sreda, 15. maj 2019, ob 18. uri: pogovorni večer z Alijem Žerdinom.

Vstop prost.