Vabljeni na ogled razstave in predavanje dr. Borisa Hajdinjaka

Muzej novejše zgodovine Celje vas v sredo, 21. septembra 2022, ob 18. uri vabi na ogled razstave »Tu se je smrt utrudila do smrti …«: Slovenske žrtve Auschwitza in predavanje Borisa Hajdinjaka, direktorja Sinagoge Maribor.

Razstavo je pripravil Center judovske kulturne dediščine Sinagoga Maribor leta 2020 ob 75. obletnici osvoboditve Auschwitza v sklopu projekta Šoa – spominjamo se 2020. V letošnjem letu, ob 80. obletnici najbolj množičnih deportacij Slovenk in Slovencev v nacistično koncentracijsko taborišče Auschwitz, je vse do 25. septembra na ogled v Muzeju novejše zgodovine Celje.

Iz Slovenije je bilo v taborišče odpeljanih 2.300 ljudi, večina od njih je bila Slovencev, med deportiranimi pa so bili tudi Judje, Romi in celo pripadnik Jehovih prič. Mnogo se jih od tam ni vrnilo.

V predavanju bo avtor razstave osvetlil spomin na žrtve Auschwitza, s posebnim poudarkom na žrtvah z območja Celja.

Vstop prost.