Vabljeni na okroglo mizo ob dnevu kulture: Periferija v kulturi

Vabimo vas na okroglo mizo ob slovenskem kulturnem prazniku: Periferija v kulturi, ki se bo odvila na predvečer slovenskega kulturnega praznika, v sredo, 7. februarja, ob 18. uri.

Umetniki in producenti se ne spopadajo zgolj s kreativnimi izzivi, kultura ima tudi politične, demografske in sociološke komponente.

Na februarski okrogli mizi se ne bomo pritoževali, se bomo preprosto vprašali – zakaj denar ministrstva za kulturo ostaja v Ljubljani? Zakaj dogodki, ki se ne zgodijo v prestolnici, v nacionalnih medijih (tudi tistem, ki ga plačujemo vsi državljani) ne obstajajo? Zakaj je kulturna decentralizacija že leta osnovna strategija, ki pa obstaja zgolj na papirju? In konec koncev, zakaj je pravzaprav težko določiti, ali celotna problematika manj zanima državne ali lokalne oblasti?

Gostje: dr. Andreja Hribernik, direktorica Koroške galerije likovnih umetnosti, Špela Kuralt, Delova dopisnica iz Celja in dr. Andrej Srakar, kulturni ekonomist z Ekonomske fakultete UL.

V sodelovanju Hiše kulture Celje in Muzeja novejše zgodovine Celje.

Vstop prost!