Vabljeni na večer ob Mohorjevi razstavi ter na Cinkarniški kulturni večer

Vabljeni v Muzej novejše zgodovine Celje, kjer se bosta v prihodnjih dneh odvila dva bogato tematsko obarvana večera in sicer v torek, 14. novembra ob 17:30. uri in v sredo, 15. novembra, ob 18. uri.

V torek, ob 17:30. uri vabljeni na večer ob razstavi Čim enotnejši, tem močnejši!

Ob 17.30 se nam pridružite na javnem vodstvu po razstavi o zgodovini najstarejše slovenske založbe, ki ga bo vodila avtorica razstave, dr. Marija Počivavšek. Po končanem vodstvu pa bodo v muzejski kavarni uredniki Celjske Mohorjeve družbe, ki so oblikovali zadnja desetletja te založbe, spregovorili o svojem delu, spominih, zgodah in nezgodah Mohorskih knjig, njenih avtorjev in založništva.

Sodelujejo: dr. Tanja Ozvatič, Jože Faganel, Andrej Arko in Matija Remše.
V sredo, 15. novembra, pa vas ob 18. uri vabimo na večer v Muzejski kavarni, kjer bomo obeležili 15-letnico Cinkarniških kulturnih večerov.
Gosti večera bodo Bina Štampe Žmavc (slovenska pisateljica, pesnica, režiserka, prevajalka in prejemnica več prestižnih književnih nagrad), Milena Pivec (direktorica in odgovorna urednica založbe Pivec) ter glasbenik Vasko Atanasovski.

Pogovor bo povezoval dr. Zoran Pevec.