Glasbena sobotnica: Pomladni sprehod s Celjskim godalnim orkestrom

V soboto, 4. junija 2022, vas ob 11. uri vabimo v Mestni park na zadnjo Glasbeno sobotnico letošnjega abonmaja.

Celjski godalni orkester neprekinjeno deluje že od leta 1945, ko je deset glasbenikov pod vodstvom profesorja Sancina nastopalo predvsem na prireditvah v povezavi s koncem tragične druge svetovne vojne. Kasneje so se v njem srečevale generacije ljubiteljskih glasbenikov, sicer zdravnikov, učiteljev, športnikov, poslovnežev in drugih, pa tudi profesionalnih glasbenikov, med njimi celo današnji član Dunajske filharmonije. Od leta 1988, ko ga vodi dirigent Nenad Firšt, pa vsako leto pripravijo pet abonmajskih koncertov ter gostujejo po vsej Sloveniji in tujini.

Njihov koncert v celjskem Mestnem parku je zdaj že tradicionalni zaključek tako njihovega kot našega abonmaja, hkrati pa čudovit uvod v poletno glasbeno dogajanje v mestu.

Vstop prost.

Koncert v sklopu abonmaja Glasbene sobotnice, ki ga pripravljata Hiša kulture Celje in Muzej novejše zgodovine Celje.