Vabljeni na odprtje gostujoče razstave Tu se je smrt utrudila do smrti: slovenske žrtve Auschwitza

V okviru obeleževanja osemdesete obletnice najbolj množičnih deportacij Slovenk in Slovencev v nemško koncentracijsko taborišče Auschwitz, v torek, 7. junija 2022, ob 12. uri odpiramo v muzeju gostujočo razstavo Centra judovske kulturne dediščine Sinagoga Maribor.

Dokumentarna razstava  pripoveduje o 2.300 ljudeh iz Slovenije, ki so jih odpeljali v Auschwitz. Večina je bila Slovencev, med deportiranimi pa je bilo tudi okoli 350 Judov, vsaj 78 Romov in vsaj en pripadnik Jehovovih prič. Domov se jih je vrnilo le okoli 1.000, za večino preostalih pa je bil Auschwitz kraj smrti.

Zato je Auschwitz eno največjih pokopališč slovenskih žrtev druge svetovne vojne.

Razstava bo v prostorih muzeja na ogled do 25. 9. 2022.