Medvedek in zlatolaska gosta 5. predstave Na Hermanovem odru

Vabljeni v soboto, 17. marca, ob 10. uri, na predzadnjo predstavo letošnjega abonmaja Na Hermanovem odru. Najmlajši bodo tokrat uživali v predstavi Medvedek in zlatolaska.

Mali medvedek je zelo žalosten, ker se ga vse živali bojijo in se v celem gozdu nihče noče družiti z njim. Pa še rojstni dan ima in spet bo sam! Izbruhne v jok, ravno ko mamica kuha in ga ne more objeti, da se ji kaša ne prismodi, očka pa ne najde pravih besed tolažbe; nesrečnega malčka le težko pomiri, da so se tudi njegovih staršev vedno vsi bali! V solzah zbeži od doma…

Zlatolaska je radovedna deklica, ki preživlja veliko časa čisto sama, saj sta njena starša prezaposlena. Ima veliko igračk, a s kom naj jih deli? Le kdo se bo z njo igral? Tudi ona je zelo žalostna. Kaj se zgodi, ko se bosta z medvedkom srečala?

Videli boste, da se tudi gromozanski medvedji očki lahko ustrašijo čisto majhnih zlatolasih deklic!

Pravljica pripoveduje o tem, da je prav, da smo si različni, a eno je nam vsem skupno: vsi namreč potrebujemo prijatelje.

Primerna je za otroke od 3. do 6. leta in traja 30 minut.

Producent: Festival Velenje

V sklopu abonmaja Na Hermanovem odru in izven, cena vstopnice: 3 EUR.

Vstopnice lahko kupite teden dni pred predstavo v informacijski pisarni muzeja.