Vabljeni na predstavitev knjige: Bogumil Vošnjak politik in diplomat

Muzej novejše zgodovine Celje in Zgodovinsko društvo Celje vas v sredo, 21. marca 2018, ob 18. uri vabita v muzejsko kavarno Muzeja novejše zgodovine Celje na predstavitev knjige Aleksandre Gačić: Bogumil Vošnjak
POLITIK IN DIPLOMAT.

Obsežna politična biografija daje vpogled v življenje in delo dr. Bogumila Vošnjaka, pravnika, politika ter diplomata, rojenega v Celju. Avtorica dr. Aleksandra Gačić, ki je pod mentorstvom dr. Andreja Rahtena doktorirala prav s politično biografijo o dr. Vošnjaku, v svojem delu slikovito oriše vsestransko delovanje enega izmed vidnejših politikov prve polovice 20. stoletja.

Vošnjaka tako spoznamo kot slovenskega predstavnika v Jugoslovanskem odboru, edinega slovenskega podpisnika Krfske deklaracije, generalnega sekretarja na pariški mirovni konferenci, izrednega poslanika v Pragi in emigranta v ZDA po drugi svetovni vojni.

O knjigi se bo z avtorico pogovarjal dr. Andrej Rahten.

VSTOP PROST.