Na ogled nova gostujoča razstava To bo za vedno spremenilo tvoje življenje

Od petka, 28. junija 2019, je v avli Muzeja novejše zgodovine Celje v okviru letošnjega festivala Celje FOKUS 2019 na ogled nova gostujoča razstavo avtorja Klausa Pichlerja z naslovom To bo za vedno spremenilo tvoje življenje.

Klaus Pichler je eden najbolj perspektivnih avstrijskih fotografov svoje generacije, se v Slovenijo vrača s predstavitvijo svojega odmevnega projekta To bo za vedno spremenilo tvoje življenje (This Will Change Your Life Forever), ki ga predstavlja na samostojni razstavi v Celju.

Avtor se v projektu loteva antropološke raziskave dometa in vpliva religioznih in ezoteričnih gibanj v t.i. razvitem svetu. Posveča se dokumentiranju in spremljanju različnih novodobnih sekt in duhovnih kolektivov, ki poleg poudarjanja svoje duhovnosti ustvarjajo predvsem dobiček s prodajo povsem banalnih predmetov, ki naj bi lastniku prinašali trajno srečo in zadovoljstvo.

Razstava bo na ogled do 28. julija 2019.