Pogovorni večer v Galeriji Božena

Muzej novejše zgodovine Celje vas v sredo, 18. januarja 2023, ob 18. uri vabi v Galerijo Božena v Fotohiši Pelikan na Razlagovi ulici 5 v Celju na pogovorni večer z mag. Tanjo Plevnik, avtorico knjige

HVALNICA FOTOGRAFIJI

Zapisi iz temne sobe, polne svetlobe

Avtorica je v knjigi predstavila nekatere temeljne teoretske in filozofske poglede na Fotografijo in osvetlila marsikatera siva polja iz zgodovine tega »najbolj prepoznavnega jezika naše civilizacije«.  Nanizala in soočila je premišljevanja ter citate različnih avtorjev, filozofov, fotografov, kuratorjev, večinoma manj znanih v slovenskem prostoru, vsem pa je skupno, da sodijo v čas t. i. taktilne fotografije, ko se je fotografije še jemalo v roke in zlagalo v albume.

Z avtorico se bo pogovarjala mag. Alenka Domjan.

Vstop prost.