Vabljeni na ogled nove gostujoče občasne razstave Krapinski pračlovek pri Hermanu Lisjaku

V sredo, 7. februarja 2024, smo v Otroškem muzeju Hermanov brlog odprli novo gostujočo razstavo Muzeja krapinskih neandertalcev s Hrvaške, Krapinski pračlovek pri Hermanu Lisjaku. Muzej novejše zgodovine Celje že vrsto let sodeluje z Muzeji Hrvaškega Zagorja, katerih del je tudi Muzej krapinskih neandertalcev, ki hrani največjo zbirko neandertalcev na svetu.

Zbrane so nagovorili vodja Otroškega muzeja Hermanov brlog Jožica Trateški, direktor MnZC dr. Tonček Kregar, vodja oddelka za družbene dejavnosti MOC dr. Bojan Cvelfar, pooblaščenec veleposlaništva Republike Hrvaške v Republiki Sloveniji Duje Ančić ter avtor razstave in vodja Muzeja krapinskih neandertalcev Jurica Sabol. Dogodek so s pesmijo in plesom popestrili pevci OPZ OŠ Frana Kranjca, prisotni pa so bili tudi Herman Lisjak in “praljudje” iz Krapine.

Na razstavi, ki je na ogled vse do konca avgusta 2024, si lahko poleg življenja in kulture neandertalcev ogledate tudi fosilne ostanke izumrlih živali.

Vabljeni na ogled razstave ter galerije fotografij z odprtja (klik!).