Slovenski kulturni praznik v MnZC

Kot vsako leto, je Muzej novejše zgodovine Celje tudi letos ob slovenskem kulturnem prazniku na široko odprl svoja vrata. V matični hiši muzeja in obeh dislociranih enotah, Fotoateljeju in galeriji Pelikan ter Starem piskru, smo beležili rekorden obisk zadnjih let.

Udeleženci so se množično odzvali povabilu in se udeležili dveh vodenj po spominskem prostoru celjskega zapora, Starega piskra ter izkoristili še zadnjo priložnost za obisk javnega vodenja po občasni razstavi »Stran pa ne bomo metal’«, ki se je z 8. februarjem zaključila. Še posebej pa so si obiskovalci, tako mali kot veliki, z navdušenjem ogledali čisto novo gostujočo razstavo v Otroškem muzeju Hermanov brlog »Krapinski pračlovek pri Hermanu Lisjaku«, ki se je odprla na predvečer kulturnega praznika in bo na ogled še vse do konca poletja.

Vabljeni k ogledu galerije fotografij (klik!).