Vabljeni na pogovorni večer z Malino Schmidt Snoj, avtorico biografije Samo en ples

Muzej novejše zgodovine Celje vas v sredo, 12. aprila 2023, ob 18. uri vabi v muzejsko kavarno na pogovorni večer z Malino Schmidt Snoj, avtorico biografije SAMO EN PLES Zgodba Marte Paulin Schmidt – Brine.

Marto Paulin Schmidt, plesno umetnico, koreografinjo in pedagoginjo, mnogi poznajo po imenu, ki si ga je izmislila prav ona – Brina. To je bilo njeno partizansko ime in podoba partizanke Brine, članice znamenite kulturniške skupine 14. divizije, je nedvomno zasenčila podobo predvojne Marte kot izjemno obetavne in nadarjene plesalke modernega plesa.

Dr. Malina Schmidt Snoj, dramaturginja in slovenistka, je materino zgodbo rekonstruirala s pomočjo številnih dokumentov, pričevanj in zgodovinskih podatkov. Gre za preplet osebne zgodbe in zgodovine, oboje pa dopolnjuje in dokumentira več kot dvesto fotografij predvojnega, medvojnega in povojnega življenja ženske, ki se je močno vtisnila v slovenski kulturni prostor in sčasoma postala legendarna.

Z avtorico se bo pogovarjala urednica knjige, Nela Malečkar.

Vstop prost.