Vabljeni na pogovorni večer z Natašo Konc Lorenzutti, avtorico knjige Beseda, ki je nimam

Muzej novejše zgodovine Celje vas v sredo, 29. septembra 2021, ob 18. uri vabi v muzejsko kavarno na večer z Natašo Konc Lorenzutti, avtorico knjige BESEDA, KI JE NIMAM.

Avtorica novega slovenskega romana Beseda, ki je nimam, Nataša Konc Lorenzutti, je v pripoved vtkala zgodbo o ukradenih otrocih, ki so jih med drugo svetovno vojno nacisti odpeljali v Nemčijo in jih dali v rejništvo ali pa celo posvojitev nemškim družinam. Z mojstrskim prepletom preteklosti in sedanjosti se pred nami odkrivajo zgodbe in usode ukradenih otrok in njihovih staršev.

Roman temelji na skupku resničnih zgodb, ki so pregnetene v eno samo, ki je pred nami. Beremo torej leposlovno delo, roman, za katerim pa se skrivajo ure in ure trdega raziskovalnega dela, raziskav na terenu, intervjujev in študija.

Z avtorico romana se bo pogovarjala Darja Jan.

Dogodek bo potekal pod veljavnimi epidemiološkimi ukrepi.

Vstop prost.