Vabljeni na predstavitev romana Zorana Predina: Mongolske pege

Muzej novejše zgodovine Celje in založba Litera v sredo, 30. septembra 2020, ob 18. uri vabita v muzejsko kavarno na večer z Zoranom Predinom ob izidu njegovega romanesknega prvenca MONGOLSKE  PEGE.

Glasbenik – skladatelj in pevec, kantavtor, besedilopisec, občasno pa tudi literarni ustvarjalec in igralec Zoran Predin, član legendarnega Lačnega Franza ter prejemnik Ježkove nagrade, je v teh dneh pri založbi Litera izdal svoj romaneskni prvenec Mongolske pege.

»Zoran Predin nikdar, ne kot pesnik ne kot pisatelj, ni hotel biti smrtno resen in če bi moral opisati slog njegovega romana, bi rekel, da gre za žlahtno ironijo. … Pri malokom zna biti tragičnost tako vedra kot je pri njem,« pravi pisec besedila na zadnji platnici knjige Goran Vojnović.

Z Zoranom se bo pogovarjal urednik založbe Litera, Orlando Uršič.

Vstop bo prost, število obiskovalcev pa omejeno, zato rezervirajte svoj sedež na e-naslovu katja.pur@mnzc.si ali telefonski številki 03 428 64 26.

Po pogovoru bo ob 20. uri koncert Zorana Predina v Špitalu.

Vabilo (klik!).