Mednarodni muzejski dan v MnZC

18. maja muzeji širom sveta praznujejo mednarodni muzejski dan. Število sodelujočih muzejev se vsako leto povečuje, lani je sodelovalo 37.000 muzejev iz 158 držav, že vrsto let sodeluje tudi MnZC.

Tema letošnjega mednarodnega muzejskega je Muzeji, trajnostni razvoj in dobro počutje oziroma družbena dobrobit. ki se nanaša na tri cilje trajnostnega razvoja: globalno zdravje in družbeno dobrobit, podnebne ukrepe ter življenje na kopnem.

V Muzeju novejše zgodovine Celje bomo ta dan obeležili s prostim vstopom na stalne in občasne razstave in sicer med 9. in 17. uro.

Ob 17. uri pa vabljeni na vodeni sprehod po mestnih ulicah z zgodbami žensk, ki so pustile svoj odtis v zgodovini Celja, poimenovan “Celje, poti žensk”. Cena vodstva znaša 5 €.

Vabljeni!