23. MEDNARODNI RAZPIS ZA LIKOVNA DELA OTROK Z NASLOVOM “LJUBEZEN”

ZAKLJUČEK 23. MEDNARODNEGA RAZPISA ZA LIKOVNA DELA OTROK Z NASLOVOM “LJUBEZEN”

Uspešno smo zaključili 23. mednarodni razpis za otroška likovna dela otrok z naslovom “Ljubezen”, s katerim Muzej novejše zgodovine Celje od leta 2018 nadaljuje delo Zavoda za ustvarjalni razvoj mladih pod imenom Hermanova galerija.
Mednarodni razpis, namenjen otrokom od 6. do 12. leta, je bil odprt od 1. 9. 2019 do 31. 1. 2020 in v tem času smo prejeli 629 likovnih del iz 16 različnih držav.
Otroci so sodelovali v dveh starostnih kategorijah: I. (6 – 9 let) in II. (10 – 12 let). V vsaki kategoriji smo podelili 10 nagrad ter 50 posebnih priznanj, vsi sodelujoči pa so prejeli elektronsko potrdilo o sodelovanju na razpisu.
Komisijo, ki je opravila izbor nagrajenih likovnih del in del, ki so prejela posebna priznanja, so sestavljali Urška Repar, Damjana Brumec in Katja Kovše.
Nagrajena dela bodo na ogled v Otroškem muzeju Hermanov brlog v prihodnjem letu, že sedaj pa si jih lahko ogledate v spodnji galeriji. Vsa nagrajena likovna dela so tudi del muzejskega fonda Hermanova galerija.

Nov razpis za likovna dela otrok bo objavljen v mesecu septembru 2020.

Alexandra Struharova, 11 let, Slovaška
Alica Belišova, 12 let, Slovaška